piątek, 26 stycznia 2018

Szlak Bobrowy | w Drodze!


Czy na Bobrowym Szlaku w Czmońcu spotkaliśmy bobry? Osobiście żadnego. Ale mieliśmy nieodparte wrażenie, że jeszcze przed momentem tam były ;) Z resztą zobaczcie sami!


Garść informacji: Bobrowy Szlak to przyrodnicza ścieżka dydaktyczne w Czmońcu (Wielkopolska, około 30km od Poznania) Trasa ścieżki prowadzi przez urokliwe tereny Rogalińśkiego Parku Krajobrazowego. Wytyczona na terenach terasy zalewowej rzeki Warty. 

Ścieżka składa się z 9 przystanków z tablicami informacyjnymi, na których umieszczono informacje o najciekawszych elementach krajobrazu. Do wyboru są 3 trasy o zróżnicowanej długości
szlak czerwony 4,15 km /  7 przystanków
szlak zielony 2,52 km / 4 przystanki
szlak żółty 2,07 km / 4 przystanki 

Wskazówki: Jeśli na ścieżkę wybieracie się zimą / na przedwiośniu zabierzcie prowiant i herbatę w termosie. Jest kilka fajnych miejsc na postój i piknik (szczególnie polecamy 14 metrową wieżę widokową na skraju lasu, przy starym korycie Warty - co za widoki!) Wiosną i latem koniecznie zabierzcie koc! Jest tu całe mnóstwo pięknych miejsc do piknikowania. Na tablicach informacyjnych garść ciekawych informacji m.in. o uprawach leśnych, powstawaniu starorzeczy, ptakach doliny rzecznej, bobrach. Co prawda nie udało nam się odnaleźć wszystkich tablic (szlak jest momentami słabo oznaczony) - zagubiliśmy się w 1/3 drogi, by potem znów na niego wrócić.  Nie mniej pięknie jest nieco pobłądzić w takim terenie ;)
Na szlaku byliśmy na przedwiośniu. Mnóstwo żeremi, świeżo oskrobanych drzew.  Na wieży widokowej idealny punkt obserwacyjny ptaków (warto zabrać lornetkę!) Trasa obliczona na dłuższy rodzinny spacer (około 3h)

___________________________________________________________________________
Czekamy na wieści od Was! Polecajcie nam swoje ulubione miejsca na rodzinne eskapady!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blogging tips