czwartek, 1 marca 2012

opaski do małych 'przebieranek' :)


Chciałam Wam dziś opowiedzieć o naszym sposobie na opaski do małych 'przebieranek' :) Opaski robimy regularnie - jak tylko poprzednie się zniszczą, bądź stają się za małe. Sposób na ich wykonanie jest bardzo prosty, a dają na prawdę wiele radości.

Na początku wycinamy [ze sztywnego papieru] pasek grubości mniej więcej 2 cm, i drugi cieńszy około 1 cm [cieńszy robię z tyłu główki]. Z nich powstaje sama 'opaska'. Jeśli chcemy ją pomalować czy ozdobić, najwygodniej jest zrobić to właśnie teraz, przed sklejeniem :) Następnie sklejam z jednej strony i przykładając do główki Dzikuska, mierzę jej aktualny obwód. Przytrzymując odcinam niepotrzebną część i sklejam z drugiej strony. Opaska gotowa, czas na 'dodatki' - wycinamy potrzebne nam kształty - uszy, indiańskie pióra itp.- znów malujemy, ozdabiamy i przyklejamy w odpowiednie miejsce :)


Na zdjęciach są nasze 'aktualne' opaski. Ostatni kotek [kotek jako ulubione zwierzę Dzikuska, zawsze jest 'na stanie'], którego uszka zrobiłyśmy z pociętej wełny poprzyklejanej na płynny klej :) I Indianin z piórkami z kolorowego papieru.


Udanej zabawy przy tworzeniu i wcielaniu się w nowe, przebierankowe 'role' :)

p.s. jeszcze jeden pomysł na  indiańską opaskę znajdziecie  tutaj :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz